Velesbid Eskişehir Bisiklet Derneği

Velesbid Eskişehir Bisiklet Derneği

ESKİŞEHİR BİSİKLET DERNEĞİ

Eskişehir Bisiklet Derneği (Vel ESBİD) 2014 yılının Ocak ayında Eskişehirli bisiklet dostları tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana derneğimiz; ulaşım, spor ve serbest zaman değerlendirme biçimlerini kapsayan bisiklet hareketi’nin geliştirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdürmekte ve bisikletseverlerin bir araya gelebileceği bir platform vazifesi görmektedir. Derneğe çok sayıda Eskişehirli informal bisiklet grubuna mensup bisikletli üyedir.

Derneğimizin faaliyetleri; Pazartesi akşam turları, mili bayramlarda ve özel günlerde sosyal temalı şehiriçi turlar, şehirdışı günübirlik turlar, kamplı şehirdışı turlar, söyleşiler, atölye çalışmaları ve Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü ile yürütülen Eşpedal faaliyetleridir. Bunlara ek olarak 2016 yılında “Bozdağ” Eskişehir Bisiklet Turu ve Eskişehir Bisiklet Buluşmaları etkinlikleri ile dernek, ulusal bisiklet çevresinde de adını duyurmuştur. Dernek faaliyetlerini 2015 Ekim ayından bu yana çıkan Velesbid Bülten’den ya da sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Eşitlik, katılımcılık ve demokrasi ilkeleri doğrultusunda derneğin faaliyetleri çalışma grupları ile yürütülmektedir. Dernekte 2016 Ocak ayı itibariyle 10 aktif çalışma grubu bulunmaktadır. Tüm üyelerimiz bu gruplarda yer alabilir.

Dernek faaliyetlerine katılmak için üyelik şartı aranmamaktadır. Üye olmak için;

  • 18 Yaşını doldurmuş olmak
  • Üye Kayıt Formu’nu doldurmuş olmak
  • Risklerin kabulü onay belgesini imzalamış olmak
  • 2 Adet Fotoğraf dernek sekretaryasına teslim etmiş olmak gerekmektedir.

Üyelerimiz dernek aidatı ödemekle sorumludur. Derneğin aylık aidatı 5 TL’dir. Aidatların tahsilatı yıllık 60 TL olarak alınmaktadır. 25 yaşın altındaki öğrencilerden ise güncel öğrenci belgelerini ibraz ettikleri takdirde indirimli olarak yıllık 30 TL tahsil edilebilir. Derneğe üyelerine dernek üye kartı çıkarılır ve üyelik kart sözleşmesi yapılarak kişilere teslim edilir. Üyeler bu kartları ibraz ederek anlaşmalı işyerlerinde çeşitli ayrıcalıklara sahip olmaktadır.

Web adresi:

www.velesbid.org

Sosyal medya hesapları:

vel ESBİD (Eskişehir Bisiklet Derneği) | Facebook

https://twitter.com/vel_esbid

https://www.instagram.com/velesbid/

 

Adres:
Eskişehir Bisiklet Derneği - VelEsbid
Karagözler Mah. 1067. sok. no: 18
Tepebaşı / Eskişehir